Restoranımın Neden İnternet Sitesi Olmalı ?

Restoranlar için internetten sipariş almanın faydaları
19.09.2016
Paket Servisi Artırmanın Yolları
28.09.2016

Günümüzde müşteriler magnetleri, broşürleri saklamak yerine internete güvenmekteler, aradıkları bilginin tamamını internette bulabileceğine inanan bir nesil yetişmekte ve önceki nesillerde hızla internetin gücüne adapte olmaktalar. Hal böyle iken restoran sahiplerini düşündüren sorulardan biri olan neden internet sitemiz olmalı ? sorusunun cevabını vermek çok da zor olmasa gerek.

Sizi bir şekilde işe giderken yada eve giderken tabelanızı gören. Islak mendil lazım olduğunda arkadaşı tarafından sizin ıslak mendiliniz uzatılan, bir takım eşyalar taşımak için tesadüfen poşetinize ulaşan bir müşteri sizin kim olduğunuzu hangi yemekleri yaptığınızı maalesef bilmiyor, mendilin, poşetin ya da tabelanın üzerine tüm menünüzü koyamayacağınıza göre bu bilgiyi almak için internete başvuruyor ancak internet sitesi olmayan restoranlar hakkında, farklı sitelerde kullanıcılar tarafından oluşturulmuş, doğruluğu garanti edilemeyen bilgiler ile karşılaşıyor. Günümüzün yaygın hastalığı tembellikten dolayı telefonla arayıp sormak da istemiyor ve onca para dökülen tabela, ıslak mendil, poşet gibi promosyon malzemeleri boşa gitmiş oluyor.

Diğer yandan internet sitesi hatta mobil uygulaması olan restoranlar hem kullanıcıya doğru bilgiyi kaynağından vererek güven kazanıyor, hem de yaptıkları reklamın karşılığını müşteri kazanımı ve sipariş olarak geri alıyorlar.

Foursquare,Zomato tarzı kullanıcı tarafından oluşturulan içeriklere restoranların müdahalesi çok kısıtlı olduğundan çoğu müşteri buradaki verilere güvenmiyor.Sadece yorumları okuyor ve ona göre bir yere varmaya çalışıyor.